03.01.2015 18:01

Sobota 3.1.2015

BK ZŠ Zvolen - BK ŠKP 08 BB  49:46

BK ŠKP 08 BB - BK SOUŽ Cassovia KE  66:43

V sobotu naše dievčatá odohrali dva zápasy na Trojkráľovom basketbalovom tunaji vo Zvolene. V prvom, proti domácim kadetkám (r.nar.99,98,97) zahrali dievčatá výborne. Od začiatku nebojácne, bez zbytočného rešpektu zo starších súperiek. Vynikajúci výkon v obrane aj v útoku. Aj napriek nepriaznivému skóre v priebehu zápasu ( prehrávali sme o 12 bodov ) sa nevzdávali a v poslednej minúte dokonca vyrovnali na 46:46. Len 9 sekúnd pred koncom dokázali zvolenčanky viacmenej zúfalým trojkovým pokusom zvíťaziť.

V druhom stretnutí proti starším košičankám (r.nar.99) baby svoj výkon ešte zlepšili. Okrem asi prvých piatich minút boli naše dievčatá lepším tímom na ihrisku. Vynikajúci taktický výkon, super obrana, krásne akcie v útoku. V zápase si zahrali všetky hráčky a zápas doviedli do víťazného konca s rozdielom 23 bodov. Ďakujeme za krásny basketbalový zážitok.

Nedeľa 4.1.2015

BK ŠKP 08 BB - BK SOUŽ Cassovia KE  50:49

BK ŽS Zvolen - BK ŠKP 08 BB  63:21

V nedeľu pokračoval turnaj odvetnými stretnutiami. V prvom sme nastúpili proti košičankám. Celý zápas bol až do poslednej sekundy napínavý. Na konci prvého plčasu sme prehrávali o 5 bodov, ale do prestávky sme išli s 3 bodovým náskokom. Ten sme v priebehu tretej štvrtiny dokázali zvýšiť na 10 bodov. Nekoncentrovanosť a zbytočné straty lôpt v ďalšom priebehu súper trestal a 40 sekúnd pred koncom išiel do vedenia o 2 body. Premenenou šestkou a 3 sekundy pred koncom aj čistým dvojbodovým pokusom sme nakoniec zvíťazili o 1 bod - 50:49. Dievčatá podali podobne ako v sobotu výborný výkon.

Druhé nedeľňajšie stretnutie malo začiatok hneď po prvom. Na našich babách sa už prejavila únava, napriek tomu však neboli odovzdané a bojovali do konca zápasu. Zahrali si všetky hráčky a starším zvolenským kadetkám trocha sťažili cestu ku konečnému prvenstvu na turnaji.

Na Trojkráľovom turnaji sme tak obsadili druhé miesto za zvolenčankami a tretie skončili košičanky. Pre nás nebolo umiestnenie dôležité, nakoľko sme hrali proti starším družstvám. Prvoradé pre baby bolo sa baviť basketbalom, schuti si zahrať. Úsmevy na ich tvárach po pekných akciách v zápasoch boli jednoznačným dôkazom, že účasť na tomto turnaji splnila cieľ.